ATATÜRK : "Benim iki büyük eserim var. Birisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi"

  • Home
  • CHP Trabzon’un 25 aday adayı tanıtıldı

CHP Trabzon’un 25 aday adayı tanıtıldı

CHP Trabzon teşkilatı aday tanıtım törenini yaptı. Yoğun katılımla gerçekleşen törende, 6 kişilik liste için başvuruda bulunan 25 aday adayı tanıtıldı.

TRABZON – Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili aday adayları düzenlenen tören ile tanıtıldı. Kent merkezinde gerçekleştirilen aday tanıtım törenine, Millet İttifakı ortaklarından Gelecek Partisi İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu ile CHP ilçe başkanları, yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda, ‘Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu’ ve ‘Güzel günler göreceğiz, güneşli günler’ sloganları atıldı.

CHP Trabzon İl Başkanı Nurcan Aşçı Demiröz, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimin demokrasinin yeniden inşası olacağını kaydederek, tarihe geçecek mücadelenin en önemli aktörlerinin salondaki adaylar olduğunu dile getirdi. Demiröz konuşmasında, “Adaylarımızın sayısının çokluğu, partimize yapılan ziyaretler, salonun heyecanı, kamuoyuna yansıyan olumlu tepkiler, başaracağımızın göstergesidir. Bu başarı yeni politik anlayışın başarısıdır. Bir sistemin çalışabilmesi için parçaların uyum içerisinde çalışması zorunludur. Ekonominin gelişmesinde zemin bulduğu, demokratik hukuk rejimini yeniden inşa edeceğiz. Bilgi toplumunun gereklerini yerine getireceğiz. Tarım ve hayvancılığı yeniden dirilteceğiz. Eğitim reformunu yapacağız. Rekabet edebilir ekonomik ortam yaratacağız. En önemlisi depremde yaşanan büyük acıları saracağız” dedi.

25 ADAY ADAYI LİSTEYE GİRMEYE ÇALIŞACAK

6 kişinin listeye gireceği seçim için 25 aday adayı genel merkeze başvuruda bulundu. Adayların isimleri şu şekilde: “Sibel Suiçmez, Ahmet Kaya, Ali Türen Öztürk, Ayşe Nil Bektaş, Emre Şahin Köroğlu, Emin Uludüz, Emre Hasret, Ferda Kudunoğlu, Fulya Üçyıldız Bankoğlu, Güzide Önsel Uzun, Hikmet Nuri Aydın, İlker Akıncı, İsmail Kaynar, Mehmet Salih Akyüz, Murat Özçilingir, Mustafa Tafuli Aydın, Muhammet Başkan, Muhammet Karabulut, Musa Hacıoğlu, Orhan Şahinler, Mustafa Erdi Çakır, Mustafa Gültekin, Ömer Hacısalihoğlu, Ozan Karagöz ve Osman Çoban.”

Gazete Duvar
Haber61

leave a comment