ATATÜRK : "Benim iki büyük eserim var. Birisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi"

  • Home
  • CHP Adayı Sibel Suiçmez’den Trabzon Valiliği’ne eleştiri

CHP Adayı Sibel Suiçmez’den Trabzon Valiliği’ne eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayoı Sibel Suiçmez, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Trabzon valiliği’ndeki koordinasyon toplantısına Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili Adayları Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Vehbi Koç ile AK Parti İl Başkanı Sezgin mumcu’nun katılmasını ve fotoğrafın Trabzon Valiliği’nin rismi sitesinde yayımlanmasına tepki gösterdi. Milletvekili Adayı Sibel suiçmez, olayı “etik dışı” olarak nitelendirdi.

Suiçmez’in yaptığı açıklama şöyle:

“AKP adaylarının Trabzon Valiliği’ndeki koordinasyon toplantısına katılması ve Trabzon Valiliği’nin resmî sitesinde yayınlanması etik dışıdır!

“Seçimlerin adil olması esastır. Bu nedenle bir bakanın valilik makamında il başkanı ve adayla birlikte bir program yapması, görüşme yapması ve bunun da valilik resmi internet sitesinden yayınlanması seçimin adil olmamasını bizatihi yaratacak bir durumdur.”

Artık dikkat etme zamanları geldi. Sayın Bakan adaysa aday olarak çalışmaya devam etsin. Türkiye Barolar Birliği Başkan yardımcısı iken yasa gereği istifa etmek durumunda kaldık. Ama her şey yasa değil, biraz da etik kurallara bağlı olarak gelişir. Yapılan bu işlemin etik olmadığını, bunu şiddetle kınadığımı, bir daha tekrarlanması durumunda, aynı şekilde o makamlara gidip, oturup aynı fotoğrafı vereceğimizin de buradan altını çizerek ifade ediyorum. 

Onlar bu yola başvurmuş olabilirler ama vatandaş artık kararını vermiş durumda, gereken tepkiyi gösterecektir.

Devlet-Halk birlikteliğini eşitlik ve paylaşım temelinde Cumhuriyetçiliğimizle yeniden inşa edeceğiz!”