ATATÜRK : "Benim iki büyük eserim var. Birisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi"

  • Home
  • Sibel Suiçmez Vakfıkebir’de

Sibel Suiçmez Vakfıkebir’de

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Adayı Sibel Suiçmez, seçim çalışmaları kapsamında  bugün Vakfıkebir ilçesinde idi.

Suiçmez, Vakfıkebir’de yaptığı konuşmada, bireysel hırsların değil ülke geleceğinin ortak payda olarak öne çıkartıldığı bir anlayışla yola çıktıklarını söyledi

VEKİL DEĞİL İKTİDAR OLACAĞIZ

Ziyaretleri sırasında eğitim düzenine de vurgu yapan Suiçmez, yeniden fırsat eşitliği sağlayan sisteme geçiş yapacaklarının altını çizdi

Millet İttifakı 14 Mayıs 2023 seçimlerine Trabzon’da hız verdi. CHP Trabzon, 6 milletvekili adayı ile batı ilçelerinde gövde gösterisi yaptı. Millet ittifakının tüm adaylarının destek verdiği çalışmalarda CHP Trabzon milletvekili adayları Av. Sibel Suiçmez ve Ahmet Kaya, Murat Özçilingir, Musa Hacıoğlu, İlker Akıncı ve Mustafa Erdi Çakır, Şalpazarı, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Tonya ve Çarşıbaşı ilçelerinde vatandaşlarla buluştu, sivil toplum örgütlerini ziyaret ettiler. CHP ilçe teşkilatları ziyaret ve gezilere ev sahipliği yaptı.

“EĞİTİM SİSTEMİ BOYNUMUZUN BORCU”

Suiçmez, Beşikdüzü’nde partililere hitaben yaptığı konuşmada, eğitim düzenine dikkat çekerek, “Seçim sürecinde her yerde olabilirsek, 15 Mayısı güzel bir bahar günü olarak hep birlikte kutlayacağız. Bunun için çalışın ve hazırlıklı olun. Beşikdüzü, ilimizin en aydın ilçelerinden biri. Bunu yüzünüzden, gözlerinizdeki pırıltıdan görüyorum. Köy enstitülerinin kuruluş yıldönümüydü. Geçmişte köy enstitülerinin bu ilçeye kattıklarını biliyoruz. Eğitimi son 20 yılda laik eğitim sistemi olmaktan çıkarıldı. Eğitim sistemini düzeltmek hepimizin boynunun borcu. Yeniden fırsat eşitliği tanıyan, toplumcu eğitim sistemini tekrar inşa edeceği” ifadelerini kullandı.

“BİREYSEL ÇIKAR DEĞİL ÜLKE GELECEĞİ ÖNEMLİ”

Suiçmez, Vakfıkebir’de ise bireysel hırsların değil ülke geleceğini düşünen bir anlayışı hak ettiklerini söyledi. Ülkeyi değiştirmek için vekil olmanın yetmediğini, iktidar olmaları gerektiğinin altını çizen Suiçmez, “Şuan için CHP’de 6 adayız. Ancak bu hizmete talip olan herkesle birlikte yürüyoruz. Çünkü hedefimiz, sadece milletvekili olmak değil, iktidar olmak. İktidar olamazsak düşüncelerimizi gerçekleştiremeyiz. Hedefimiz milletvekili olmak değil, ülkeyi yaşanabilir, özgür ve demokrat bir ülke yapmaktır. Hem ortak adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacağız, hem de milletvekili sayımızla güçlü olacağız” diye konuştu.

“TARİH YAZACAĞIZ”

Suiçmez, Tonya’da ise dayanışmaya dikkat çekti. Seçim gecesi sabaha kadar sandıklara sahip çıkılması gerektiğine işaret eden Suiçmez, “Bizim enerjimiz eminim vatandaşa da geçecek. Tarihi bir süreçten geçiyoruz. Ve bu tarihi biz yazacağız. Bizlerle birlikte çalışan örgütlerimiz, adaylarımız ve vatandaşlarımız yazacak. Özgürlüğü, demokrasiyi, adaleti, liyakati getireceğiz, açlığı sefaleti ortadan kaldıracağız. Ülkeye bahar getireceğiz” dedi.

“TARIM VE HAYVANCILIK POLİTİKASI DEĞİŞECEK”

Tonya’nın önemli sorunlarından birinin de hayvancılığın gerilemesi olduğunu bildiklerini ifade eden Suiçmez şunları söyledi: “Burada hayvancılıkta yüzde 60 oranında gerileme var. Trabzon genelinde bu sayı yüzde 80. İnsanlar artan maliyetler nedeniyle hayvanlarını elinde tutamıyor. Tarım ve hayvancılık politikalarını ivedilikle değiştireceğiz ve yeniden insanımızı üretebilir kılacağız.”

Date: 17 Nisan 2023