ATATÜRK : "Benim iki büyük eserim var. Birisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi"

  • Home
  • Demokrat Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanlıklarına ziyaret

Demokrat Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanlıklarına ziyaret

CHP Trabzon Milletvekili Adayı Av. Sibel Suiçmez parti ziyaretlerini sürdürüyor. Suiçmez ziyaretlerinde “Türkiye’ye bahar gelecek” sloganını vurguluyor.

CHP’nin 28. Dönem Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Sibel Suiçmez ile beraberindeki CHP İl Başkanı Nurcan Aşçı Demiröz, Milletvekili Adayları, Ahmet Kaya, Murat Özçilingir, İlker Akıncı ve Mustafa Erdi Çakır, Demokrat Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi Trabzon İl başkanlıklarını ziyaret ettiler.

Ziyarette Demokrat Parti Trabzon İl Başkanı Ali Akar, “Bugün zor şartlar önümüzdeki seçime giriyoruz. Karşımızda devletin bütün gücünü kullanacak olan bir Cumhurbaşkanı var ve aynı zamanda parti başkanı. Diğer taraftan bakanlar ve vekiller de bu gücü kullanacaklar. Yani devletin memurunu kullanacaklar, devletin polisini kullanacaklar. Dolayısı ile biz kendi gücümüz ve milletin iradesiyle bu seçimi alacağız. Hep birlikte çalışarak başaracağız” dedi.

“TÜRKİYE’YE BAHAR GELECEK”

Suiçmez ise, “Demokrat parti Türkiye’nin en eski ve köklü partilerindendir. İl Başkanı Ali Akar, Trabzon siyasetine damgasını vurmuş, hepimizin tanıdığı bir büyüğümüzdür. O yüzden bugün burada olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Hep birlikte çalışarak 15 Mayıs’ta Türkiye’ye bir bahar getireceğiz. Bu hepimizin görevi” şeklinde konuştu.

Deva Partisi İl Başkanı Serkan Işıklı, “Sizlere her manada maksimum desteği vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“RAYLI SİSTEMİ GETİRMEYEN BAKAN TRABZON’DAN ADAY YAPILDI”

Saadet Partisi İl Başkanı Şakir Şahintaş ise şehrin sorunlarına dikkat çekti. Trabzon için raylı sistem konusunda hala bir adım atılmadığına dikkat çeken Şahintaş, “Ak Parti ulaştırma bakanını Trabzon’dan aday gösterildi. İmkan ve yetki olmasına karşın bu konuda herhangi bir adım atmayan bir bakan Trabzon’dan vekil adayı gösteriliyor. Yeni iktidarla birlikte bu konuda beklentimiz ve ümitlerimiz var” dedi.

Gelecek Partisi İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu da şunları söyledi: “Koordinasyon CHP’de. Bizim merkezlerimizle koordineli şekilde güzel bir sonuca imza atacağız. Öncü partimiz CHP’dir.”

      

Date: 13 Nisan 2023