ATATÜRK : "Benim iki büyük eserim var. Birisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi"

  • Home
  • Av. Sibel Suiçmez, TAKA Gazetesi’ni ziyaret etti.

Av. Sibel Suiçmez, TAKA Gazetesi’ni ziyaret etti.

Genel Seçimlerde 28. Dönem CHP Milletvekili aday adayı Av. Sibel Suiçmez, TAKA Gazetesi’ni ziyaret ederek Trabzon’a hizmet etmek onurdur diye konuştu.

Seçim sürecini değerlendiren Suiçmez, açıklamalarda bulundu. Suiçmez, çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini ifade etti. Suiçmez, “Biz bunu son dönemeç olarak düşünüyoruz. Önemli olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi. Onun dışında da güçlü kadroyla ve fazla sayı ile milletvekilliğini alabilmek.” Dedi.

“HEPİMİZ SAHADA OLACAĞIZ”

Suiçmez, açıklamasında şunları kaydetti: “Kişiler çok ön planda değil. İlk altının içinde olsak da olmasak da 25 kişi müracaat ettik, o çalışmalarda sahada olacağız, birlikte çalışacağız. Her yerde olmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız ile bir araya geliyoruz. Pahalılık, işsizlik, liyakat bunlar önemli ama; en büyük isteklerinden biri adil bir Türkiye’de yaşamak. Hem hukuk hem de genel anlamda bir adalet isteği var. Meclisin de buna cevap verecek nitelikte olması çok önemli. Hukuk olmadan ekonomi de olmaz. İkisi farklı alan gibi gözüküyor ama birbiri ile alakalı. Hukuk dediğimiz şey insanların başlarına ne gelebileceğini ön görebilmesi olduğu gibi ticaret yapanın da ne yapabileceğini ön görebilmesidir. Bu ortamda nasıl dış yatırımcı Türkiye’ye gelip yatırım yapsın. Ekonomi bozuk, adli sistemimiz bozuldu. Yargıya güven yerle bir.”

PROJELER VE EĞİTİMLER

Barolar Birliği Başkan Yardımcılığı ile ilgili konuşan Suiçmez, “dış ilişkiler merkezi ile ilgileniyordum. Projeler yapıyoruz. Hukuk kliniklerimiz var; onlarla da hizmet veriyorduk. Meslek içi eğitim 81 baroda hem avukatlara hem de stajyerlere verdiğimiz eğitim merkezi de bana bağlıydı. 81 ilde yine kadın hakları komisyonu bana bağlıydı. ” Açıklamasını yaptı.

DİP DALGASI BAŞLAMIŞ

Saha çalışmaları ile ilgili konuşan Av. Suiçmez, “Saha bence iyi. Karadeniz, Trabzon olarak ele aldığımızda bir dip dalgası burada da başlamış. İnsanların ekonomik sıkıntısı çok fazla ve değişim istiyorlar. 21 senenin çok büyük bir süreç olduğunun insanlar farkında. Geldiğimiz noktada ne daha fazla demokrasi, ne daha fazla refah var ortada. İnsanlar bir değişimin gerekli olduğuna inanıyorlar. Genel Başkanımızın büyük bir rüzgarı oldu. Hem Genel Başkanımıza hem de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na büyük ilgi var. Bu gerçeği kabul etmek lazım.”

TRABZON’DA MAĞDURİYET VAR

Trabzonlulara mesaj veren Suiçmez, “Ben Trabzon’da olmaktan yaşamaktan, buraya hizmet etmekten her zaman mutluluk duydum. Dolayısıyla tercihim de hep Trabzon oldu.” Diyerek şunları kaydetti: “Trabzon’a baktığımız zaman birçok bakan Trabzonlu ya da Trabzon kökenli. Birçok bürokrat yine Trabzonlu. Her tarafta Trabzonlu var gibi bir algı da var. Ama dönüp şehrimize baktığımız zaman tam tersi oranda bir mağduriyetin oluştuğunu görüyoruz. Yatırımların az ve yanlış yapıldığı bir kentiz. Birçok bölge müdürlüklerini Samsun’a, Rize’ye gittiğini görüyoruz. Lojistik Rize’ye gitti. Demiryolunun da büyük bir ihtimalle Rize bağlantısı üzerinden çıkacağını görüyoruz.” Suiçmez, Kılıçdaroğlu’nun Trabzon ziyaretinde kendilerini yalnız bırakmayan vatandaşlara teşekkür etti.